energy

Ošetrenie bohaté na esenciálne oleje s vazodilatačnými vlastnosťami a na antioxidanty, ktoré dokážu zlepšiť mikrocirkuláciu krvi. Vzácna prítomnosť oleja Serenoa stimuluje vlasovú cibuľku a zlepšuje proces oživenia vlasov. Prospešné vlastnosti získané z palmy Serenoa pôsobia proti vypadávaniu vlasov tým, že zabezpečujú prísun správneho množstva kyslíka do tkanív a ich vyváženú výživu.

Serenoa olej: stimuluje vlasové cibuľky

Serenoa, Serenoa Repens, Sabal Serrulata, Serenoa plazivá je názov trpaslišej palmy so širokými listami pôvodom z Floridy.

Táto malá palma, ktorá do výšky nepresahuje 2 metre, produkuje tmavočervené plody o veľkosti olivy, ktoré sú bohaté na betafytosterol, účinnú látku schopnú pôsobiť na rovnováhu endokrinnej a hormonálnej sústavy, pričom prináša osoh predovšetkým vlasovej pokožke. Vďaka schopnosti konsolidovať štruktúru vlasov, zlepšuje prekrvenie a okysličenie pokožky hlavy, čím bojuje aj proti veľkým stratám vlasov, ktoré sa zvyčajne vyskytujú počas jesennej sezóny, ako negatívny „spád“ stresu, ktorým vlasy trpia počas leta.

Hromadenie toxínov a tuku v kožných tkanivách môže byť zodpovedné, okrem iného, za poškodenie vlasovej cibuľky s následné oslabenie vlasov.

Špecificky u ľudí zasahuje extrakt zo serenoy plazivej do cyklu premeny testosterónu na DHT (dihydrotestosterón), ku ktorej dochádza vďaka spolupôsobeniu enzýmu 5 alfa-reduktáza.

Liečivý prostriedok na báze serenoy je skutočne schopný pôsobiť na tento enzým a blokovať nadmernú produkciu DHT a následne tým zmierniť javy, ako sú miniaturizácia vlasov, viditeľné kúty spôsobené predčasným vypadávaním vlasov a seborea, jeden z prejavov alopécie.

Jedna vedecká štúdia uverejnená v časopise International Journal of Immunopathology and Pharmacology ukázala, že približne 40% jedincov trpiacich androgenetickou alopéciou, ktorí podstúpili ošetrenie na báze serenoy, zaznamenalo zlepšenie svojho stavu.

Prínosné účinky liečby na báze serenoy sú teda čoraz zreteľnejšie.

Muranhaircare.sk © 2024, Tvorba webu Binaria.sk